زنده بازار طبیعی برنامه برنامه ریزی

زنده: بازار طبیعی برنامه برنامه ریزی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی سه عامل زیاد کردن قیمت طلای جهانی

کاهش ارزش دلار آمریکا در پی انتشار آمارهای ناامید کننده اقتصادی این کشور موجب شده است است تا تقاضای مکان امن سرمایه گذاری جهت طلا با زیاد کردن چشمگیری روبرو شود

سه عامل زیاد کردن قیمت طلای جهانی

سه عامل زیاد کردن قیمت طلای جهانی

عبارات مهم : آمریکا

کاهش ارزش دلار آمریکا در پی انتشار آمارهای ناامید کننده اقتصادی این کشور موجب شده است است تا تقاضای مکان امن سرمایه گذاری جهت طلا با زیاد کردن چشمگیری روبرو شود.

دنیا اقتصاد نوشت:کاهش ارزش دلار موجب شد تا قیمت هر اونس طلا روز دوشنبه به بیش از ۱۲۶۹ دلار برسد که بالاترین رقم از ۱۴ ژوئن به شمار می رود. اگر در هفته جاری رشد طلا ادامه یابد طلا رکورد جدیدی را ثبت خواهد کرد.

سه عامل زیاد کردن قیمت طلای جهانی

شاخص ارزش دلار آمریکا نیز در برابر سبدی از ارزهای معتبر بین المللی با کم کردن ۰٫۶۱ درصدی روبرو شده است و پایین ترین سطح خود از ۲۲ ژوئن رسیده هست. شاخص ارزش دلار در ماه جولای بیش از ۲٫۳ درصد و از ابتدای امسال تاکنون ۹ درصد کم کردن داشته است.

یکی دیگر از دلایل رشد قیمت طلا کم کردن رشد اقتصادی است لیکن رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه دوم امسال به بیش از ۲٫۶ درصد رسیده ولی این رقم کمتر از انتظارات اولیه کارشناسان و تحلیلگران بوده هست. این عنوان موجب شد تا تا گمانه زنی ها نسبت به زیاد کردن قیمت بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده کم کردن یابد و این مساله موجب زیاد کردن تقاضا جهت طلا خواهد شد. فدرال رزرو آمریکا در نشست اخیر خود قیمت بهره را عوض کردن نکرده حفظ کرده و وعده داده است تا برنامه کم کردن تراز مالی ۴٫۵ تریلیون دلاری را به زودی شروع کند.

کاهش ارزش دلار آمریکا در پی انتشار آمارهای ناامید کننده اقتصادی این کشور موجب شده است است تا تقاضای مکان امن سرمایه گذاری جهت طلا با زیاد کردن چشمگیری روبرو شود

یکی دیگر از دلایل رشد قیمت طلا تنش های شبه جزیره کره هست، لیکن کره شمالی روز حمعه یک فروند موشک بالستیک قاره پیمای دیگر را با موفقیت آزمایش کرده هست. به اعتقاد تحلیلگران نظامی، کره شمالی قادر است با این موشک ها ایالت لس آنجلس و سایر شهرهای آمریکا را نشانه قرار دهد. آمریکا و کره جنوبی نیز در تصویر العمل به این آزمایش موشکی، یک مانور یکسان نظامی برگزار کرده اند. آمریکا از سامانه ضد موشکی تاد نیز با موفقیت بهره برداری کرده است.

پس از ازمایش موشکی اخیر کره شمالی، آمریکا ۲ فروند بمب افکن بی یک بی خود را بر فراز شبه جزیره کره به پرواز درآورده هست. نماینده آمریکا در شرکت ملل نیز تاکید کرده است که چین، ژاپن و کره جنوبی باید کارها بیشتری را جهت مقابله با تهدیدات موشکی و هسته ای کره شمالی انجام دهند.

واژه های کلیدی: آمریکا | اقتصادی | کره شمالی | کره جنوبی | کره شمالی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs